Zdroj: http://www.lukaszednicek.cz/novinky/jak-si-pohodlne-prohlednout-fotogalerii-a-pritom-se-neztratit  •  Vydáno: 1. 3. 2013 3:56  •  Autor: Lukáš

Jak si pohodlně prohlédnout fotogalerii a přitom se neztratit.

Jak si pohodlně prohlédnout fotogalerii a přitom se neztratit.Toužíte najít ve fotogalerii např. křídové útesy v Normandii nebo norské fjordy a k tomu ještě čas, kdy fotografie byly pořízeny a místo, jako nápověda pro to, kdy se můžete na místo vydat taky a nechcete se ztrácet u fotografií písečných dun v Litvě? Čtěte dále

Fotogalerie, kterou vidíte v sekci "Gallery" byla na základě dialogu s webdesignerem webových stránek, které právě prohlížíte, navržena v moderním trendu, aby splňovala nároky na atraktivní vizuální podobu, střídmost, přehlednost, výstižnost ale zároveň byla i ukázkou čistého designu, ve kterém vyniknou samotné fotografie. Proto byla nejen pro případ fotogalerie, ale rovněž celé kostry webu kolora sjednocena do černo-šedé.

K faktické stránce fotogalerie. Elementární osa sekce fotogalerie byla pro úvodní spuštění navržena do 4 základových kategorií :

 

Pro lepší a komfortnější přehledné prohlížení fotografií ve fotoalbech obsahují všechny kategorie, resp. alba modul miniatury, což znamená, že hledání fotografií v totožném albu je zároveň i rychlejší a plynulejší.

Jelikož jsou webové stránky koncipovány výhradně pro návštěvníky z ČR a Slovenska tak jsou primární názvy a popisky nastaveny na jednotný jazyk - češtinu. Vyjímkou je pouze kategorie KRAJINA, kde jsou názvy uváděny i v anglickém jazyce. Specifické názvy lokalit pořízení vybraných fotografií jsou však uváděny v mnoha případech v jazyce státu, kde byl snímek pořízen.

Jednou z nejrelevantnějších utilit rovněž pro komfortnější prohledávání nejen popisované fotogalerie, ale i celého webového obsahu, jsou Key-words nebo-li klíčová slova. Hledáte-li pro inspiraci např. ukázky večerní zábavy a nočního života v zdejší fotogalerii, tak jednoduše zadáte "nightlife" do klíčových slov a vyjedou vám všechny fotografie mající co dočinění s vámi hledanou položkou. Jak snadné, nemyslíte?

Dále u každé fotografie nechybí "příslušenství" jako :

Při zobrazení položky "INFO" se vám mimo jiné v levém sloupku zobrazí i položka "Location". Tato nadstandartní doplňková informace je uvedena u všech fotografií tohoto webu a ve většině případů nese hypertextový odkaz na přesnou lokalitu pořízení fotografie via webové mapové služby jako google maps, bing a nebo české produkt mapy.cz. U vybraných fotografií a zajímavých míst je funkce "Locationů doplněna i odkazem na informace, které se vážou k místu pořízení fotografie.

Rovněž pouze vybrané fotografie obsahují v levém sloupku i testovací položku "Webcam", pod kterou se skrývá nastreamovaná webová kamera příslušející k danému místu.


Veškeré fotografie jsou opatřeny transparantní ochrannou vrstvou nebo-li vodoznakem a ve většině případů optimalizovány na menší velikost. V případě zájmu o originální velikost snímku využijte kontaktů v sekci "Contacts" nebo využijte možnost zakoupení multimediálních DVD.

Přeji všem pohodlné a příjemné prohlížení fotografií zachycující momenty všední i nevšední, chvíle z městského života nebo fascinující přírody a nebo třeba krás alpských železnic.

Enjoy a nezapomeňte své dojmy prezentovat v návštěvní knize nebo komentářích!