Zdroj: http://www.lukaszednicek.cz/novinky/vitejte  •  Vydáno: 21. 2. 2013 16:00  •  Autor: Lukáš

Vítejte, Welcome, Willkommen, Bienvenue!!!

Vítejte, Welcome, Willkommen, Bienvenue!!!Wilkommen, Benvenuto, Bienvenue, 환영, Добро пожаловать, Bienvenido, Przywitanie, Vitajte ... Německo, Itálie, Francie, Soul, Moskva, Londýn nebo i malá šumavská víska s několika desítkama obyvatel ... at už se nacházíte nyní kdekoliv, přijměte prosím mé celosrdečné uvítání na mých osobních webových stránkách – www.lukaszednicek.cz Jako „Welcome drink“ Vám chci nabídnout směs elementárních informací o tom proč web vznikl, co a kde zde najdete, co můžete v budoucnu očekávat a na co se těšit, když do hledáčku zadáte tuto webovou adresu.

                Literárně řečeno jednoho chladného podzimního večera jsem kontroval nahrané fotoalba na nejznámější české adrese pro upload fotografií všeho druhu – rajčeti, které na mne stále více působilo spíše jako skladiště fotografií i pro ty, kteří fotí mobilem a s třemi promilemi v krvi. Další  dilema nastalo v souvislosti s plnou kapacitou na fotografie na světově známém webu - Flickr, kde rovněž prezentuju své fotografie. K tomu jsem přemýšlel, resp. si lámal hlavu nad tím, jak zkombinovat solidní fotogalerii s cestopisy a různými poznatky z cest po Česku i zahraniční. Patová situace nalezla až nečekaně rychlé vyústění k výsledku, který by měl všechny výše zmíněné aspekty snadno vyřešit.  Výsledkem bylo pustit se do tvorby osobních webových stránek, zaměřených zejména na fotogalerii a články z cest. Zbývalo jediné, najít nějaké podobě zaměřené stránky, inspirovat se a v neposlední řadě i najít webdesignera s dobrýma referencemi. I tuto pasáž se podařilo lidově řečeno sfouknout během krátké chvíle. Rozhodnutí padlo na brněnského webdesignera Marka Kokeše, jehož tvorba mne nejvíce zaujala a inspirovala. Marek se po dobu téměř celého podzimu pro mě stal hlavním sparingpartnerem pro skoro každodenní mailování.

Co vás po prvním shlédnutí webu nejvíce zaujalo?
Počet hlasů: 0

                Elektronická pošta se plnila vzájemnými dlouhými konverzacemi z počátku věcmi charakteru organizačního a ve finiši se nesly v duchu kosmetických úprav jednotlivých sekcí webu jako je např. barva směrových šipek ve fotogalerii. I řešení takových otázek zavánějícími perfekcionalismem bylo občas na pořádku dne.

                I když máte představu, co vše chcete na webu mít, jakou cílovou skupinu lidí oslovit a znáte primární cíl tvorby webu, pořád to je pouze základní kámen při „stavbě“ webových stránek, které chcete ukázat přátelům, rodině i světu. Proto bylo potřeba k popisovaným elementům dodat velkou dávku invence a ucelit poznatky a inspirace z jiných webových stránek do jednoho uceleného celku a podoby, která bude působit líbivě na lidské oko, bude mít efektní a efektivní funkcionality, přehledné prvky a přinutí návštěvníky se na stránky stále vracet.

                Na základě poznatků z různých podobných webů jsem se rozhodnul pro šedo-černou koloru a design celého webu. Cílem je co nejvíce zvýraznit barevné fotografie a samotnou galerii a zachovat čistý a profesionální design. Úvodní vstupní frontpage prolíná pozadí tvořené částečně fotografií podzimu z východočeských Pardubic a částečně panoramatická fotografie z Nízkých Tater.

                Vstupní portál je od celého obsahu vizuálně oddělen a tak vás při rozkliknutí hlavního webového obsahu čeká lehce odlišná podoba stránek. Hlavní panel poskytuje odkazy na sekce – News, Gallery, Events, Guestbook , Author, Offer , Links, Contacts, tedy v počeštělé verzi - Novinky, fotogalerii, události, návštěvní knihu, informace o autorovi, nabídku, odkazy a kontakty. Stejně jako u názvů jednotlivých sekcí tak i vybrané další klíčové informace jsou na stránkách v anglickém jazyce. Veškerý ostatní obsah je v češtině.

                Největší důraz na preciznost a vizuální atraktivní podobu byl kladen na fotogalerii, která je alfou a omegou celého webu. Díky špičkové spolupráci s Markem Kokešem se podařilo vytvořit fotogalerii, která by měla působit přehledně a snadno ovladatelně pro každého. Fotogalerie je rozdělena do základních kategorií – Cestování – Svět, Cestování – Česko, Krajina a Železnice.

Na co se můžete nejvíce těšit?

Hlavním cílem bylo vytvoření prostoru na světové internetové síti, kde uvidíte ty nejpůsobivější a nejzajímavější fotografie z mých cest pohromadě na jednom místě, včetně dodatečných informací jako např. místo pořízení fotografie a stručný popis. Významné a daleké cesty budou doplněné v novinkách patřičnými cestopisnými články.

Stejně jako lidé, i věci v tomto případě i internetové stránky mají své chyby a nedostatky, proto budu velmi rád, když mi sdělíte ohlasy nejen pozitivní ale i kritické.

 Takže prohlížejte, zkoumejte, hodnoťte a komentujte,, protože o internetu ví už i ve Springfieldu :)