, 20. 10. 2018  GMT+1
Vyhledávání
Přihlásit
pokus
Kategorie: News

Jak si pohodlně prohlédnout fotogalerii a přitom se neztratit.

Jak si pohodlně prohlédnout fotogalerii a přitom se neztratit.Toužíte najít ve fotogalerii např. křídové útesy v Normandii nebo norské fjordy a k tomu ještě čas, kdy fotografie byly pořízeny a místo, jako nápověda pro to, kdy se můžete na místo vydat taky a nechcete se ztrácet u fotografií písečných dun v Litvě? Čtěte dále

Fotogalerie, kterou vidíte v sekci "Gallery" byla na základě dialogu s webdesignerem webových stránek, které právě prohlížíte, navržena v moderním trendu, aby splňovala nároky na atraktivní vizuální podobu, střídmost, přehlednost, výstižnost ale zároveň byla i ukázkou čistého designu, ve kterém vyniknou samotné fotografie. Proto byla nejen pro případ fotogalerie, ale rovněž celé kostry webu kolora sjednocena do černo-šedé.

K faktické stránce fotogalerie. Elementární osa sekce fotogalerie byla pro úvodní spuštění navržena do 4 základových kategorií :

 • CESTOVÁNÍ SVĚT- kategorií se pavoukovitě větví do subkategorií a alb. Pro začátek byly uvedeny subkategorie "Francie a země Beneluxu", "Itálie a oblast středozemí", "Balkán" a "Britské ostrovy a Irsko". Alba "Severské země a Skandinávie", "Pobaltí a východní Evropa" aj. najdete v dolních partiích. V současnosti je lokalizace všech alb a subkategorií čistě v rámci starého kontinentu, tedy Evropy. Přídomek "svět" byl aplikován z důvodu očekávaných zahraničních cest na další kontinenty v budoucích letech.
 • CESTOVÁNÍ ČESKO- větvění této kategorie má pouze geograficko-historický podtext a je dělena na "Oblast Čechy" a na "Oblast Morava a Slezsko". Fotografie uvedené v této sekci a pořízené v potencionálním rozhrání historických zemí Moravy a Čech jsou zařazena do patříčného alba pouze na základě subjektivity.
 • KRAJINA - stejně jako v případě předchozí kategorie, i zde je dělení pouze dvojité. Na fotoalba "Česká krajina" a "Zahraniční krajina". Album "Zahraniční krajina" v některých případech obsahuje duplicitní fotografie s galerijních sekcí jako CESTOVÁNÍ - SVĚT a nebo ŽELEZNICE, důvodem je snaha sahrnout výběrové krajinné fotografie nejen do spadající geografické oblati ale i do této specifické kategorie KRAJINA. Druhým specifikem fotografií v albu "Zahraniční krajina" jsou dvojjazyčné popisky obrázků, tj. v českém a anglickém jazyce.
 • ŽELEZNICE - kategorie se větví fotoalba "Zahraniční železnice", "České železnice" a "Vysokorychlostní železnice". Kritérium pro přisouzení fotografie s železniční tématikou vhodné kategorie tozn. zahraniční nebo české, je původ a vlastnictví lokomotivy, vlakové soupravy nebo jednotky či jiných železničních objektů.

 

Pro lepší a komfortnější přehledné prohlížení fotografií ve fotoalbech obsahují všechny kategorie, resp. alba modul miniatury, což znamená, že hledání fotografií v totožném albu je zároveň i rychlejší a plynulejší.

Jelikož jsou webové stránky koncipovány výhradně pro návštěvníky z ČR a Slovenska tak jsou primární názvy a popisky nastaveny na jednotný jazyk - češtinu. Vyjímkou je pouze kategorie KRAJINA, kde jsou názvy uváděny i v anglickém jazyce. Specifické názvy lokalit pořízení vybraných fotografií jsou však uváděny v mnoha případech v jazyce státu, kde byl snímek pořízen.

Jednou z nejrelevantnějších utilit rovněž pro komfortnější prohledávání nejen popisované fotogalerie, ale i celého webového obsahu, jsou Key-words nebo-li klíčová slova. Hledáte-li pro inspiraci např. ukázky večerní zábavy a nočního života v zdejší fotogalerii, tak jednoduše zadáte "nightlife" do klíčových slov a vyjedou vám všechny fotografie mající co dočinění s vámi hledanou položkou. Jak snadné, nemyslíte?

Dále u každé fotografie nechybí "příslušenství" jako :

 • možnost zobrazit si všechny fotografiíe formou automatického prohlížení všech snímků alba - Slideshow,
 • možnost zobrazení hlavní velké velikosti, v jaké byla fotografie nahrána na web.
 • možnost vrátit se plynuje na stránku s náhledy
 • možnost zobrazit si vyčerpávající informace o fotografii jako jsou např. EXIF informace, datum pořízení originální fotografie, datum uploadu na webu, počet zobrazení fotografie, klíčová slova (Key-words) a nebo také nadstandartní položky jako Location nebo Webcam (viz.níže)
 • možnost odeslat jakoukoliv fotografii formou pohlednice např. pro potěšení vašich blízkých nebo jako blahopřání (pouze pro REGISTROVANÉ)
 • možnost komentovat a vyjadřovat názory na kteroukoliv fotografii z celé galerie (každý komentář podléhá schvalovacímu procesu, bez schválení mohou komentovat pouze REGISTROVANÍ uživatelé)
 • možnost hodnotit veškeré fotografie ve stanované škále 1 - 5 hvězd

Při zobrazení položky "INFO" se vám mimo jiné v levém sloupku zobrazí i položka "Location". Tato nadstandartní doplňková informace je uvedena u všech fotografií tohoto webu a ve většině případů nese hypertextový odkaz na přesnou lokalitu pořízení fotografie via webové mapové služby jako google maps, bing a nebo české produkt mapy.cz. U vybraných fotografií a zajímavých míst je funkce "Locationů doplněna i odkazem na informace, které se vážou k místu pořízení fotografie.

Rovněž pouze vybrané fotografie obsahují v levém sloupku i testovací položku "Webcam", pod kterou se skrývá nastreamovaná webová kamera příslušející k danému místu.


Veškeré fotografie jsou opatřeny transparantní ochrannou vrstvou nebo-li vodoznakem a ve většině případů optimalizovány na menší velikost. V případě zájmu o originální velikost snímku využijte kontaktů v sekci "Contacts" nebo využijte možnost zakoupení multimediálních DVD.

Přeji všem pohodlné a příjemné prohlížení fotografií zachycující momenty všední i nevšední, chvíle z městského života nebo fascinující přírody a nebo třeba krás alpských železnic.

Enjoy a nezapomeňte své dojmy prezentovat v návštěvní knize nebo komentářích!

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.