18. 11. 2017, 7:26  GMT+1
Vyhledávání
Přihlásit
pokus
Kategorie: News

Chystáte se vycestovat vlakem na vlastní pěst a řešíte jak se tam dostat? Existuje celá řada možností 2/2

Chystáte se vycestovat vlakem na vlastní pěst a řešíte jak se tam dostat? Existuje celá řada možností 2/2Druhý díl doporučených vyhledávačů a platforem pro snadnou individuální turistiku prostřednictvím kolejové dopravy se věnuje po první dílem zaměřeném na střední a západní Evropu, tentokráte Evropě východní. Tak pokud se chystáte brzy vytáhnout bágl nebo vaší ženu někam na východ alá Ukrajina, Rusko nebo Pobaltí, čtěte dále ...

Stejně jako střední a západní Evropa, i Evropa východní nabízí pro toulky krajinou s využitím železnice nělikok alternativ pro to, jak si vše pohodlně a bez nervů vyhledat ještě před samotným odjezdem.

Vlakový vyhledávač RZD

Velmi jednoduchý avšak účinný vyhledávač pro cesty z Moskvy do téměř všech koutů jak samotného Ruska, tak sousedních zemí jako Kazachstán, Ukrajina, Bělorusko nebo třeba daleká Čína. Vyhledávač však vyžaduje znalost ruského jazyka, alespon tedy cyrilice. Anglinctina sice na oko u vyhledávače existuje, ale uspesne vyhledání vašeho spoje takle zaručit nelze.

Univerzální a velmi populární vyhledávač Poezda.net

V současnosti zřejmě nejznámější a nejpopulárnější vyhledávač mezi cestovateli mířícími na východ do zemí jako Ukrajina, Bělorusko, Moldavsko, Podněstří nebo Rusko. Již několik měsíců nabízí mimo standartní a lehce obsáhlejší ruskou jazykovou mutaci i mutaci anglickou. Existuje zde už i možnost koupě jízdenky přes internet bez náročného a únavného čekání v lecky nekonečných frontách na nádražích v Čopu, Kyjevě nebo Moskvě. Avšak podmínkou je vlastnictví kreditní nebo debetní platební karty vydané na Ukrajině nebo Rusku. Mezi nejužitečnější funkce tohoto vyhledávacího portalu lze zařadit časový plán jízdy vlaku i s pobyty ve stanicích, kilometrické vzdálenosti mezi jednotlivými body a informace o tom, v kterých dnech vlak jede a v kterých ne. V dnešní době nezpochybnitelnou výhodou serveru je i zobrazení nejen webové ale i pro iphony, tablety a ipody.

Chystáte-li se vycestovat např. do Pobatlí nebo jihovýchodní Evropy lze bez problémů a zcela pohodlně využít vyhledávačů uvedených pro cestování střední a západní Evropou v minulém díle tohoto článku.

Přeji příjemné a pohodlné vyhledávání Vašeho spojení a pak i příjemnou cestu u nějaké oblíbené knihy jako pan Bean ve videoukázce :).

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.